MOUNTAINK

S akvarelem v batohu napříč

patagonií

descabezado

prosinec 2020

Celý den jsme nemohly najít vodu, až jsme došly pod sopky Descabezado a Cerro Azul a v písku se zazelenal potůček. Místo jako stvořené pro stan!

Antuco

prosinec 2020

Vždycky jsem si chtěla vyzkoušet malování v plenéru. Nedělám tím fotografie, učím se dívat se jinýma očima a zvěčnit atmosféru okamžiku. Po návratu z vrcholu sopky Antuco jsem chtěla tuto vysokou dámu namalovat. Byla černobílá a obloha se nad ní barvila, jako by chtěla ozdobit strohou jednoduchost. A pak přišla bouře, celý den jsme byly ve stanu a druhý den jsem se dívala na úplně jinou horu – dáma Antuco si oblékla bílé šaty a mohla bych malovat znovu.

sierra veluda

prosinec 2020

Na konci cesty pěšky Patagonií vzpomínám na hory přes 3000 kilometrů vzdálené, kde naše cesta teprve začínala. Na konci světa, kde je Antarktida blíž než jakýkoli jiný kontinent, vzpomínám na ledovcem pokrytou skálu hory Sierra Veluda a nesmělé začátky malování.

villarica

leden 2020

Přeci jen je tu léto, sopky kvetou a sníh studí jen na vrcholcích a taky když začne pršet… Přišla vlna náročného počasí, tak vzpomínáme na včerejší slunečné malování .

Cerro Castillo

leden 2020

Některé skály jsou tak rozmanité, že si zaslouží pořádnou dávku linií.

Patagonské nebe při západu slunce kouzlí ty nejkrásnější barvy. Hledat a zůstat očima na jednom místě, nebýt přehlcen nádherou, ale pomalu ji objevovat, jako sochař hledá Davida v beztvarém kusu mramoru. A vnímat místo ne jen skrz objektiv, ale přítomností.

Fitz Roy

únor 2020

Po dešti se z mraků vynořil Fitz Roy jako odměna za několikadenní hledání cesty… Začíná argentinská várka malování.

ledovec viedma

únor 2020

Spaly jsme na pláži, ke které se hrnuly ledové kry z patagonského ledovcového pole.

V noci byl každou chvíli slyšet lomoz, jak se odlamovaly z ledovce kry a padaly do jezera. Takže jsem ráno prostě malovala a vyrazila na cestu z hor až v poledne.

Fitz Roy

únor 2020

Nice to meet you, Mr. Fitz Roy!
Dva dny jsme chodily v dešti, sněhu a větru bez výhledů. A pak se pan Fitz ukázal v celé své kráse.
Malování v palčácích je docela zážitek. Ještě že mám parťáka, který uvařil teplý čaj! Než jsem dokončila detail, mraky donesly novou dávku sněhu. Také východy a západy slunce v horách stojí za to pozorovat i se zmrzlou vodou na štětci…

Torres Del Paine

únor 2020

Nový formát, nová výzva, nové hory. Z Argentiny už zase v Chile, u další perly Patagonie – Tores del Paine. Kdybych šla jen tak v davu turistů, nebavilo by mě to tolik, jako sedět na plochém kameni, malovat, vidět jen hory a zapomenout na čas…
Bylo to krásné.

Cuernos Del Paine

únor 2020

Vítr v Patagonii je nespoutaný. Tvaruje hory, zvedá vlny, cuchá vlasy, létá do očí a mění oblohu tak rychle, že se během malování z jasného dne strhne bouře. Některé hory mám otisknuté v srdci jasněji než přesnou fotografii v rámečku.

Formát velký jak hrom, zážitek ještě větší.

Chci si objednat na zakázku