Autorské čtení - Papuchalk Isgrín

Co můžete očekávat?

Program je upravený pro dvě věkové kategorie: 1.-2. třídy a 3.-5. třídy
Délka je jedna vyučovací hodina - 45 min
Přijedu za Vámi do školy, případně do knihovny, kde se může předem domluvit prostor.

- Představení knihy a její hlavní postavy - papuchalka Isgrína. Otevření a nastínění příběhu (literární hledisko), seznámení se s arktickými oblastmi a jejich specifiky i křehkostí (environmentální a geografický přesah), zajímavosti o papuchalcích (přírodovědný přesah).
- Jak vzniká ilustrovaná kniha a co vše to obnáší? Ukázka procesu psaní, ilustrování i vydávání knihy.
- Práce s textem a ilustrací v příběhu a následná debata - děti se aktivně zapojí do procesu vzniku knihy.
- Hry reagující na příběh v knize - divadelní, výtvarné i hudební a pohybové
- Autorské čtení ukázky s promítáním ilustrací a animace
- Kvíz o originální ceny - otázky rekapitulují, co se děti dozvěděly
- Možnost zakoupení knihy za zvýhodněnou cenu s věnováním a podpisem

Kontakt: maja@mountaink.cz

kontakt

Anotace knihy

Isgrín má záhadné jméno a aby jeho tajemství rozluštil, musí se vydat na dalekou cestu. Až tam, kde se v ledovcích odráží polární záře a kde za dlouhých nocí papuchalci naučili lidi zase se smát. Cesta Isgrínovi otevře oči, dozví se, proč se Grónsku říká zelená země i jak dlouho žijí velryby a jak tají ledovce - ale zjistí, kdo je a kam směřuje?

Dojemný příběh plný krásných setkání a zajímavostí z geografie i přírodních věd. Tato bohatě ilustrovaná kniha je kouskem umění, kterým stojí za to listovat a vracet se k jejímu příběhu.

více o knize

Recenze

 • Zš Zdiměřice

  Díky autorskému čtení Marie Šnajdrové z její nové knihy Papuchalk Isgrín k nám do školy přiletěl tento překrásný a zajímavý severský pták. Už nejen víme, kolikrát papuchalk mávne křídly za sekundu nebo kolik udrží v zobáku ryb, ale také jsme se dozvěděli, jak taková ilustrovaná kniha vzniká či kdo je tiskař, sazeč nebo korektor. Moc děkujeme za návštěvu a brzy opět na viděnou. 
 • Sunny Canadian International school

  Bývalá Sunny paní učitelka a dnes cestovatelka, spisovatelka a ilustrátorka Marie Šnajdrová dnes představila dětem svou novou knihu Papuchalk Isgrín, probrali společně jednotlivé kroky vzniku takové knihy a pohovořili o Islandu jako domovu krásných papuchálků. Díky, Májo, že jsi zase přišla do Sunny Canadian podělit se o své zážitky a zkušenosti a přejeme hodně štěstí na dalších cestách.
 • Zš Písnice

  Kolegyně mi už psaly, že celá akce byla moc pěkná a že děti byly nadšené. Držím palce v cestování a ilustrování knih. Až budete mít další novinku, určitě se ozvěte. Uděláme zase nějaké čtení pro děti. (I. Varajová - ZŠ Písnice)
 • Zš Zdiměřice

  Dobrý večer, děkujeme,byl to s Vámi krásný zážitek. L. Bláhová
kontakt