Isgrín má záhadné jméno a aby jeho tajemství rozluštil, musí se vydat na dalekou cestu. Až tam, kde se v ledovcích odráží polární záře a kde za dlouhých nocí papuchalci naučili lidi zase se smát. Cesta Isgrínovi otevře oči, dozví se, proč se Grónsku říká zelená země i jak dlouho žijí velryby a jak tají ledovce - ale zjistí, kdo je a kam směřuje?

Dojemný příběh plný krásných setkání a zajímavostí z geografie i přírodních věd. Tato bohatě ilustrovaná kniha je kouskem umění, kterým stojí za to listovat a vracet se k jejímu příběhu.

PROČ JSEM SE ROZHODLA VYTVOŘIT TUTO KNIHU

Píši příběhy inspirované cestami divokou přírodou, kterou procházím pěšky a mám tak ideální prostor i čas k přemýšlení. Přestože mě islandská krajina doslova učarovala, sepsala jsem příběh Papuchalka Isgrína až o několik let později při přechodu Aljašky. 

Přála jsem si vytvořit autorskou ilustrovanou knihu pro děti, která bude mít silný příběh plně podpořený ilustracemi na každé straně. Mým cílem je ukázat krásu i křehkost severské krajiny, poukázat na tolik zajímavostí o papuchalcích i o oblastech, kde se pohybují - aby kniha byla víc než jen pohádkou a každá věková kategorie si tu našla to své, navíc s environmentálním přesahem.

Kniha se taky dotýká hledání sebe sama, které se neobejde bez odvážného kroku vpřed do neznáma - protože u mě to tak v životě bylo, věřím, že může kniha inspirovat mladé čtenáře k tomu, aby v životě nezůstali stát na místě.

o autorce: Marie Šnajdrová

Ilustrátorka, cestovatelka, hikerka, horská duše…

Když zrovna nechodí po horách, maluje a nebo přednáší pro veřejnost o putování divočinou.

Poslední roky tráví většinu času na cestách, kde také vznikly dvě cestopisné knihy - Cesta kolem světa a Až na konec světa. Jako ilustrátorka se podílela na několika českých i zahraničních titulech a nyní vydala svou první autorskou ilustrovanou knihu pro děti Papuchalk Isgrín.
koupit

Tvorbou i přednášením se snaží (nejen mladé) lidi motivovat k aktivnímu životu, k překonávání sebe sama a k radosti z krásy přírody.

Naprosto ji uchvátily ledovce Himálaje, Islandu i Aljašky a Patagonie. Dokáže po nich chodit dny a mluvit celé hodiny a těší se, že její další kniha bude právě o ledovcích!

Recenze ke knize Papuchalk Isgrín:

 • Dobrý den, chtěl bych moc poděkovat za krásnou knížku Papuchalk Isgrín. U naší tříleté dcery je to aktuálně knížka číslo jedna a k mé radosti nahradila i stálice ze série Péťa, které jsem četl pořád dokola... Isgrína jsme už přečetli čtyřikrát, dcera díky tomu pozná na mapě Grónsko i Island a vždy má spoustu dotazů k papuchalkům, takže knížka účel splnila na výbornou. I mně se příběh velmi líbí včetně stylu ilustrací. Pro mě jsou stále papuchalci bájná zvířata z říše pohádek. Doufám, že to nebude knížka poslední a budete v psaní pokračovat i nadále, máte pro to talent. Ať se Vám daří. 

  Daniel K.
 • Ahoj Májo, Papuchalk je boží. Nyní nejoblíbenější knížka mé 3 leté dcery. Je super, že je úplně jedno, kolik je čtenáři let, je to 100% univerzální knížka. Díky, je to skvělej počin.

  Vít J.
 • Ahoj Májo, včera jsme koukali na online přenos v rádiu Junior, protože Kubíček Isgrína miluje a čteme ho dokolečka. Taky tvoje povídání o medvědovi se nám líbilo. Zdravíme a objevíme se na přednášce.

  Markéta Š.
 • Ahoj Májo, knížka Papuchalk Isgrín je skvělá. Naprosto úžasná. Vzala jsem ji do práce a kolegové už vypisují objednávky.

  Linda Š.
 • Dobrý den, Májo, knížku Papuchalk Isgrín už mám přečtenou, je fakt překrásná, nemohla jsem se přestat usmívat. Je neskutečný čeho jste dosáhla a děkuju, že jste nádhernou inspirací pro nás všechny.

  Anika K.
 • Milá paní spisovatelko, líbila se mi celá knížka o papuchálkovi Isgrínovi. Nejhezčí bylo, jak Isgrín uviděl takový malinkatý kolečko, nebylo to kolečko, ale obrovská 200 letá velryba. 

  Rafael 6let