Marie Šnajdrová | Mountaink

Jsem ilustrátorka.

Maluji akvarelové obrazy, ilustruji knihy a deskové hry, dělám grafiku, ale také maluji po zdech nebo tvořím vitráže… Velký prostor v mé tvorbě má dětská ilustrace.

Hodně cestuji po světě a když je to možné, chodím po horách, kde čerpám inspiraci i sílu. Právě jeden z velkých projektů, kde jsem malovala přímo v divočině, byla Patagonie nebo třeba přechod JMT v Kalifornii.

Častý pobyt v přírodě a náročné horské přechody se promítají do mé tvorby a vystupují tak motivy hor, divokých zvířat a celkově svobody.

Uspořádala jsem několik výstav v ČR i Oregonu zaměřených především na hory, ale i na dětskou ilustraci či snové ilustrace s nádechem surrealismu.

Jak vznikl MOUNTAINK?

MOUNTAIN = hora
INK  = barva

Tím jasným krokem bylo to, že jsem si na cestu Až na konec světa do své krosny sbalila kromě teplého spacáku a mapy i akvarelové papíry, štetce a barvy.

Spojila jsem dvě velké vášně a začala malovat přímo v horách.

Když jsem v horách, cítím se nejvíc naživu.  Miluju, když se ráno probudím ve stanu s výhledem na štíty hor. Nejvíc mi chutná voda z pramínků a lepší než vana je rovnou celé jezero. Chlad ledovců, svěžest stromů, drsné skály, hvězdné nebe, jednoduchost a opravdovost. Únava a nepohodlí jsou jen nepatrnou cenou za všechnu tu nádheru.

Díky obrazům a ilustracím můžu vyprávět o kráse hor, nebo lidem připomenout jejich cesty a sny. Bydlíme sice v bezpečí měst, ale takto si může každý kousek lesa, hor a divočiny donést domů.

Hory a umění patří k sobě.
Obojí skrývá napětí přípravy, bolest cesty, vytrvalost vůle, improvizaci nečekaného, sílu posledních kroků a radost ze světa, který se před člověkem rozprostírá jako největší dar.

Hory a umění patří k sobě.
Jsou inspirací i prostorem k fantazii.

Hory a umění patří k sobě, a já patřím k nim.

Napište mi...

Máte zájem o ilustraci, design,
nebo jakoukoli spolupráci na projektu?
Ozvěte se mi, budu se těšit.

Chci si objednat na zakázku

Chceš si objednat nebo se chceš jen poptat,

vědět další detaily ohledně zakázky?

Určitě napište. Budu se těšit.