Marie Šnajdrová | Mountaink

Jsem ilustrátorka.

Maluji akvarelové obrazy, ilustruji knihy a deskové hry, dělám grafiku, ale také maluji po zdech nebo tvořím vitráže… Velký prostor v mé tvorbě má dětská ilustrace.

Sídlím v Praze, ale když je to možné, chodím po horách, kde čerpám inspiraci i sílu. Právě jeden z velkých projektů, kde jsem malovala přímo v divočině, byla Patagonie.

Častý pobyt v přírodě a náročné horské přechody se promítají do mé tvorby a vystupují tak motivy hor, divokých zvířat a celkově svobody.

Jak vznikl MOUNTAINK?

Mountain = hora

Ink = barva

Tím jasným krokem bylo to, že jsem si na cestu Až na konec světa do krosny sbalila kromě spacáku a mapy i akvarelové papíry, štetce a barvy.

Spojila jsem dvě velké vášně a začala malovat přímo v horách.

Když jsem v horách, cítím se nejvíc naživu.  Miluju, když se ráno probudím ve stanu s výhledem na štíty hor. Nejvíc mi chutná voda z pramínků a lepší než vana je rovnou celé jezero. Chlad ledovců, svěžest stromů, drsné skály, hvězdné nebe, jednoduchost a opravdovost. Únava a nepohodlí jsou jen nepatrnou cenou za všechnu tu nádheru.

Díky obrazům a ilustracím můžu vyprávět o kráse hor, nebo lidem připomenout jejich cesty a sny. Bydlíme sice v bezpečí měst, ale takto si může každý kousek lesa, hor a divočiny donést domů.

Hory a umění patří k sobě.
Obojí skrývá napětí přípravy, bolest cesty, vytrvalost vůle, improvizaci nečekaného, sílu posledních kroků a radost ze světa, který se před člověkem rozprostírá jako největší dar.

Hory a umění patří k sobě. Jsou inspirací i prostorem k fantazii.

Hory a umění patří k sobě, a já patřím k nim.

Napište mi...

Máte zájem o ilustraci, design,
nebo jakoukoli spolupráci na projektu?
Ozvěte se mi, budu se těšit.

[email protected]

Chci si objednat na zakázku