Expedice Kanada - Aljaška skončila a zůstala hluboko v mém srdci. Cestou domů jsme se ale s @aawesome rozhodly zastavit ještě v Kalifornii, protože jsou tam úžasné hory High Sierra. A jelikož jsme měly krosny vybavené, papíry i malování sbalené v tubusu, rovnou jsme si prošly celý trail JMT - něco kolem 350km pěšky vysokými a nádhernými horami.

JMT = John Muir Trail. Cesta vedoucí skrz čistou vysokohorskou krajinu a prochází i přes více než 4 tisícová sedla. Oproti Aljašce je tu dobře značený a vyšlapaný trail, také tu nejsou medvědi grizzly (pouze baribalové) a hlavně tu tolik neprší, což se pro akvarelové malování hodně hodí.

Tak tedy měsíc chození po horách, cestou vedoucí od nejvyšší hory kontinentální USA (Mt. Whithey) až k jednomu z nejkrásnějších údolí světa - k Yosemitům. Celý měsíc jsem žila tak nejjednodušeji, jak to šlo a jak to člověku dělá dobře - jít, spát ve stanu, pít vodu z potoků, jít, malovat a jít. A celou tu dobu se kochat nádherou kolem.

Tak obrovská inspirace se do jednoho přechodu hor nemohla vměstnat, a tak doufám, že se podobné traily stanou mými každoročními cestami vedoucími ke stále lepšímu ztvárňování hor, ke stále hlubšímu vztahu k přírodě a ke zdravému duchu, kterému svědčí být offline.