[elementor-template id="8464"]

Zdravím ze západní části USA z Oregonu, kde jsem si již konečně téměř zvykla na časový posun devíti hodin. Co tu vlastně dělám asi mnozí tuší už z nadpisu - dostala jsem k dispozici obří zeď v místním Tap house. A na mně je, abych ji co nejlépe pomalovala.

Oregon je země sopek. Nádherných hor, které se táhnou v celém pásu Cascades a pokračují až do Washingtonu. Když jsem tedy přišla poprvé do Tap house, kde mám malovat, hned se mi zalíbila představa ztvárnit na zeď okolní sopky.
Krister, majitel pivotéky a kamarád z PCT (trail vedoucí z mexických hranic až do Kanady) si vybral pár svých oblíbených hor, které by chtěl ztvárnit a na mně už bylo "jen" naskicovat a vymyslet, jak vměstnat takové velikány jako je Mt. McLoughlin, Mt. Shasta nebo Crater lake na jednu zeď. Ideálně i s celým zástupem dalších hor patřících do pásu Cascades.

Nejdřív jsem si tedy nafotila zeď, abych pak mohla zkoušet jednotlivé designy, jak budou vypadat v tom konkrétním prostoru. Pak jsem začala na internetu vyhledávat vybrané sopky jednu po druhé, abych věděla, jak vypadají. Nutno dodat, že nejvíce mi pomohlo, když jsme vyjeli ven a sopky jsem viděla na vlastní oči - co totiž zachytí fotografie je jen zlomek jejich struktur, detailů a vůbec jejich nádhery, kterou pojme lidské oko přímo na místě.

Pak už jen skicovat a skicovat a upravovat a debatovat. Tady je malá ukázka, na čem pracuji.

[elementor-template id="8454"]